[#1] Blizzard Turbo Memory Board rev 2.0
Wpadło w moje rece w/w cudo.Wiem ze to jest jakies rozszezenie, prosze powiedzcie cos wiecej o tym urzadzeniu, jak to sprawdzic, podlonczyc itp

[#2] Re: Blizzard Turbo Memory Board rev 2.0

@bacus10, post #1

Tradycyjnie, potrzebne info znajdziesz tutaj (co prawda po angielskiemu, ale powinieneś sobie poradzić).

[#3] Re: Blizzard Turbo Memory Board rev 2.0

@bacus10, post #1

Tu masz najważniejsze informacje o tej karcie oraz soft do niej.

W telegraficznym skrócie: Motorolka 68000 popędzana 14MHz, Max 8MB ramu oraz Shadow Ram 512KB do remapowania kicka.

[#4] Re: Blizzard Turbo Memory Board rev 2.0

@bacus10, post #1

Mam coś takiego w swojej A500, dorabiałem sobie pamięci do niej, bo zdobycie oryginalnych kostek graniczy z cudem

http://www.ppa.pl/blizzard.turbo.memory.a500.8.mb,1531;graffiti.html

Nie wiem, czy akurat to dotyczy tylko mojej płytki, ale w trybie 7MHz pojawiały się artefakty przy literach, przy 14MHz jest w porządku. Shadow RAM przyśpiesza odrobinkę (może 1%) i umożliwia mapowanie innego kickstartu iż jest włożony. Niektóre kontrolery dysków twardych mogą mieć problemy z tym rozszerzeniem. Np miałem kiedyś AT-BUSa i nie ruszał w trybie 14MHz, myślałem, że to wina zasilania, po podpięciu niezależnego zasilania dysku było lepiej, ale nie do końca. Po zmianie kontrolera dysków na SupraDrive 500XP (pozdrowienia dla Hołdysa :) ) wszystko działa jak należy i to na standardowym i na dodatek nie najmocniejszym amigowym zasilaczu, od razu startuje z 14MHz.



Ostatnia modyfikacja: 11.01.2011 20:53:09
[#5] Re: Blizzard Turbo Memory Board rev 2.0

@rafgc, post #4

zalonczony link nie wchodzi, wlozylam rozszerzenie do amigi i zaczoł mi obraz warjowac, ekran byl caly czas bialy i skakal, czy cos zle zrobilam, czy cos innego

[#6] Re: Blizzard Turbo Memory Board rev 2.0

@bacus10, post #5

[#7] Re: Blizzard Turbo Memory Board rev 2.0

@bacus10, post #5

jeśli włożyłaś rozszerzenie prawidłowo, to znaczy, że może być uszkodzone lub coś na nim nie łączyć

[#8] Re: Blizzard Turbo Memory Board rev 2.0

@rafgc, post #7

jak patrzylam na zdjecie to ja mam inaczej poustawiane zworki w DIP-ie, na karcie sa zainstalowane pamieci toshba i siemens, jak wyjelam rozszerzenie, to komputer wlancza sie normalnie,teraz zauwazylam ta podstawka ktora sie wklada zamiast procka na niej nie ma jednej nozki da sie to jakosc naprawic



Ostatnia modyfikacja: 11.01.2011 21:47:40
[#9] Re: Blizzard Turbo Memory Board rev 2.0

@bacus10, post #8

Ta karta potrafi sama wykryć, czy kości pamięci są uszkodzone, zworki DIP ustawia się w zależności od ilości zamontowanej pamięci i trybu pracy.

Możesz spróbować ustawić DIP1 na 0 (7MHz) i DIP2 na 1, co uaktywni tryb testowy pamięci, nie będzie ona wykrywana, ale będzie można ją przetestować programem dostarczanym z kartą, w trybie TEST możesz wyciągnąć pamięć z podstawek (tylko pamiętaj, gdzie były kości o danym symbolu), jeśli dalej będzie to samo, to pozostaje wyciągnięcie pozostałych układów z podstawek, przemycie w spirytusie nóżek układów i ich podstawek.Jeśli dalej będzie to samo, to znaczy, że karta jest uszkodzona.

[#10] Re: Blizzard Turbo Memory Board rev 2.0

@rafgc, post #9

tak, zrobie, tylko co ja mam poczac z brakiem jednej nozki, pisalam post wyzej, czy mozna kupic podstawke(jezeli tak to jaka) wsadzic na nozki i dolutowac kabelek

[#11] Re: Blizzard Turbo Memory Board rev 2.0

@bacus10, post #10

Oczywiście, ja taką podstawkę kupowałem i wymieniałem bo mi się ułamały dwie nóżki (gdzieś mam taką podstawkę DIP64), natomiast jak Ci się ułamała nóżka w płytce, to można tą nóżkę spróbować wymienić, grunt to znaleźć podobną i przelutować, ostatecznie może być kabelek.



Ostatnia modyfikacja: 11.01.2011 22:09:41
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem